Search
Şu an buradasınız: >   Destek >   Paketleme Önerileri

TAŞIYICI, üretici ya da gönderen tarafından paketlemesi yapılmış gönderileri kabul eder. Gönderileriniz teslimatının zamanında ve hasarsız olarak yapılabilmesi için aşağıdaki kılavuzu incelemenizi öneririz.

Daha fazla bilgi ve yardım için AVANTAJKARGO.COM temsilcisine ulaşmanızı öneririz.

Ekspres gönderilerde taşınabilecek maximum ağırlık ve ölçüleri öğrenebilmek için Müşteri Servisimiz ile irtibata geçmenizi öneririz.


  Uygun Paketleme
 

Dış paketlemede yırtılmaya karşı dayanıklı sert maddeler tercih edilmelidir.

Paketleme malzemesinin maksimum dayanıklılık limitlerini aşmayınız. Paketleme esnasında hasar görmüş malzemeler kullanmayınız (Bu tür malzemeler paketlemenin etkisini 30% ile 60% azaltacaktır).

Paketleme yüzeyinde TAŞIYICI’nın konşimento ve etiketlerinin yapıştırılabileceği uygun alanlar bırakınız. Bu mümkün olmadığı taktirde gönderiniz daha büyük bir kolinin içine konulacaktır.

Yapışkan etiketlerden zarar görmesi olası eşyalar kutulara konularak paketlenmelidir.


  Dolgu ve Darbe Azaltıcı Malzemeler
 

Darbe azaltıcı malzemeleri kolilerin alt kısmında en az 5 cm’lik bir alanı kaplayacak şekilde kullanınız. Kıralabilir ve ağır eşyaların paketlemesinde taban dolgu malzemesinin miktarının arttırılması gerektiği gibi kolilerin yanlarına ve üstünne de dolgu malzemesi eklenmelidir.

Kolinin içine birden fazla eşya konulması halinde herbirini bağımsız olarak darbe azaltıcı mataryel ile paketlemenizi öneririz.

Kutu içindeki tüm boş alanlar dolgu malzemesi ile doldurulmalı ve koli kapatılmadan önce en kısım darbe azaltıcı malzeme ile sağlamlaştırılmalıdır.

Dolgu malzemeleri, metal aksamlar (otomotiv parçaları) için sınırlı koruma sağlayabilirler. Metal malzemelerin güçlendirilmiş kolilerde taşınmasını öneririz. Küçük parçalar kutuya konulmadan önce sağlam bir torbanın içine yerleştirilmelidir.


  Basılı Ürünler
 

Dergi ve diğer basılı ürünler taşınmaları esnasında hareket ederek hasar görebilecekleri gibi taşıdığımız diğer ürünlere de hasar verebilirler. Bu türden ürünler paketlenmeden önce sıkı bir şekilde bağlanmalı ya da bantlanmalıdır. Kolilerin alt kısımları yan bölümleri ve üst kısımları esnek dolgu malzemeleri ile desteklenmelidir.


  Rulo Halindeki Ürünler
 

Halı – tekstil ve rulo halindeki matbaa ürünleri üzerlerinde çift alıcı ve gönderici bilgisi olacak şekilde naylon ambalaj içinde paketlenmelidir. Bu ürünlerin karton kutulara konulmadan önce balonlu naylon ile sarılmasını öneririz.


  Paketlerin Kapatılması
 

TAŞIYICI personelinin ve otomatik tasnifleme sistemimizin hatasız çalışabilmesi için yapmış olduğunuz paketlerde konşimentoların ya da dokuman penceresinin yapıştırılabileceği kadar düzgün bir alanın bırakıldığından emin olunuz.

Paketlerde sivri ya da çıkıntı yapan noktalar bulunmamalıdır. Bu tip yüzeyleri ortadan kaldirabilmek için pamuklu malzemeler ile desteklemenizi öneririz.

Sıradan ambalaj kağıdı, ev tipi selofan bantlar, ip ve halatlar ile paketleme yapılmamalıdır. Ambalaj kağıtları kolaylıkla yırtılabileceğinden, ip ve halatlar ile yapılan paketler ise otomatik tasnif işlemleri sırasında zarar görebileceğinden önerilmemektedir. TAŞIYICI bu maddede belirtilen malzemeler ile paketlenmiş gönderileri kabul etmeme hakkına sahiptir.

Paketinizi kapatırken kapakları ambalaj bantıyla sabitledikten sonra kenar köşeleride enlemesine bantlayarak destekleyiniz. Paketinizin ağırlığı arrtıkça kulanılan bant miktarını arttırmanızı öneririz.

Önemli: Paketinizi bantlamadan önce en üst kısma içinde gönderici ve alıcının adres detaylarının bulunduğu bir etiket koymanızı öneririz. Bu etikete kartvizitinizi de ekleyebilirsiniz. Bu sayede dıştan yapılan konşimentonun zarar görmesi halinde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçebiliriz.


  Adres ve Paketleme
 

Sizin ve alıcının adreslerinin açıkça belirtildiği bir etiket kullanınız. Alıcının telefon bilgileri ile posta kodu konşimento üzerinde mutlaka belirtilmelidir. Posta kutusu numarası belirtilmemelidir.

Sunmuş olduğumuz yazılımı kullanan müşterilerimiz, adres detaylarını baskı makinasından çıkaracakları etiketler için tam ve doğru olarak belirtmeliler. Transfer işlemleri esnasında gönderinizin hasar görmemesi için geri dönüşebilir pakatleme malzemesi kullanmayınız ve paketin üzerinde bulanabilecek eski barkod ve etiketleri kaldırınız.

TAŞIYICI konşimentosunu ve adres etiketini paketin üst kısmına sıkı bir şekilde yapıştırınız. Tasnif merkezlerimizde işlemler otomatik olarak yapıldığından kolilerin üzerinde bulunan yönlendirme işaretleri fark edilmeyecektir. Etiket ve barkodların üstünün temiz olduğundan ve kapatılmadığından emin olunuz.


  Gönderilerin Yüklenmesi
 

Gönderinizin alınması için sisteme bilgilerinizi eksiksiz girmeniz gerekmektedir.

Önemli noktalar:

- TAŞIYICI, konşimento ve etiketini paketinizin üst kısmına gelecek şekilde yapıştırınız.
- Etiketlerin baskı çıktılarının kaliteli olduğundan emin olunuz.
- Paketlerin üzerinde sadece bir adet TAŞIYICI konşimentosu bulunduğundan emin olunuz.
- Etiket çıktılarının TAŞIYICI standartlarında ve ölçülerinde olduğunu kontrol ediniz.
- Konşimento ya da etiketler üzerine herhangi bir bant yapıştırmayınız.
- TAŞIYICI konşimentosunu ya da etiketini kolilerin üzerine köşelerden taşacak şekilde yapıştırmayınız.
- TAŞIYICI konşimentosunu ya da etiketini buruşturmayınız.
- Barkodların üzerine herhangi bir karalama ya da işaretleme yapmayınız.

Nereden

Nereye

Gönderi Türü

Toplam Kg

Paket Sayısı

0850 480 34 440850 480 34 44
Bizi Takip Edin :