Search
Şu an buradasınız: >   Destek >   Güvenlik Bilgileri
Artırılan Havacılık Güvenlik Önlemleri
 

2012 yılı sonuna doğru ‘yasadışı patlayıcı aletlerin’ uluslararası taşımacılığı ile ilgili yaşanan son olaylar Küresel Havacılık Güvenlik Tedbirleri ile ilgili global kısıtlamalar getirilmesine sebep oldu. Sorumluluğunun farkında olan firmalar, Dünya ülkeleri tarafından yapılan yasal değişikliklerin yanısıra hava kargo ile ilgili ihtiyaçları karşılamak ve mümkün olan her yerde güvenlik gereksinimlerini daha da geliştirmek amacıyla güvenlik ve görüntüleme süreçlerini sıkılaştırmak için ek önlemler aldılar.


  TAŞIYICI Güvenlik Önlemleri
 

TAŞIYICI güvenlik riskleri en aza indirmek için aşağıdaki eylemleri almıştır:
 
 Tüm yeni ulusal ve uluslararası havacılık, hava kargo ve diğer ulaşım düzenleyici şartlarına tam uyum sağlanması
 Yeni ve bilinmeyen gönderen tarafından yapılan gönderilerin taşınması için ek önlemlerin uygulanması
 Çalışan ve iş ortakları için güvenliğin ve görüntüleme süreçlerinin artırılması
 Hava kargo için belirlenen ek görüntüleme önlemlerinin uygulanması
 Tüm TAŞIYICI ve acenta depo ve ofislerine yönelik geniş kapsamlı tehdit ve risk değerlendirmesi
 Gönderilerin taşımasında görev alan tüm operasyon çalışanlarının güvenlik eğitim programlarının pekiştirilmesi
 AVANTAJKARGO.COM müşterilerinin gönderilerine yönelik tanımlama ve güvenlik risk azaltma programlarının genişletilmesi
 Kendi müşterilerinin gönderilerini AVANTAJKARGO.COM ile sipariş veren üçüncü partiler ve taşımacılık şirketleri için ek güvenlik süreçlerinin uygulanması


  İngiltere Hükümeti: Güvenlik Önlemleri
 

2010 yılında İngiltere yetkilileri tarafından uygulanmaya başlayan aşağıdaki önlemler, bir sonraki duyuruya kadar geçerlidir.
 
 Yemen ve Somali'den İngiltere'ye gönderilen veya transit geçecek tüm gönderiler askıya alınacaktır.
 İngiltere’den toplanarak Yemen ve Somali’ye gönderilen gönderiler etkilenmemektedir.


  ABD Hükümeti: Güvenlik Önlemleri
 

Amerika Birleşik Devletleri Taşımacılık Güvenlik Birimi ülkeye giriş yapacak tüm hava kargolar için havayolu sektörüne ve kargo taşıyıcılarına yönelik ek güvenlik önlemleri getirmiştir. Bu önlemler yetkililer tarafından düzenli olarak control edilmekteve uygulanmaktadır. Bir sonraki duyuruya kadar geçerli olan ve aşağıda belirtilen kurallar nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'ne yapılacak olan gönderilerde gecikmeler yaşanabilir.
 
 Somali'den çıkan, transfer edilen ve transit geçen tüm kargolara ambargo uygulanacaktır.
 Yemen’den çıkan, transfer edilen ve transit geçen tüm kargolara aşırı güvenlik önlemleri uygulanacaktır. Bazı AB ülkelerinde Yemen ihracatları tam olarak yasaklanmıştır. Buna bağlı olarak TAŞIYICI Yemen’den çıkan, transfer edilen ve transit geçen tüm kargolara yasak uygulamaktadır.
 AVANTAJKARGO.COM müşterilerine Amerika’dan çıkan, transfer edilen ve transit geçen tüm kargolar için içeriğine göre belirlenen ek önlemler uygulanacaktır.
 Uluslararası paket postalar için uygulanmakta olan güvenlik önlemleri farklıdır.


  AB: Güvenlik Önlemleri
 

Avrupa Birliği, olaylar sebebiyle Havacılık Güvenliği ile ilgili tüm AB Tüzüklerini güncellenmiştir. Düzenleyici tüm unsurlar gözden geçirilmiş ve 'Yüksek Riskli Kargo' yönetmeliği eklenmiştir. Aşağıda belirtilen düzenlemeler sebebiyle Avrupa Birliği ülkelerine yapılan gönderiler veya bu ülkeler üzerinden yapılacak transit gönderilerde gecikmeler yaşanabilir.
 
 Yüksek Riskli Ülkeler olarak adlandırılan ülkelerden gönderilen paket ve kargoların sıkı güvenlik kontrolünden geçmesi gerekmektedir.
 Hasar görmüş gönderiler de yüksek güvenlik kontrolünden geçmek zorundadır.


  AVANTAJKARGO.COM Müşterileri Güvenlik Önlemleri
 

Gönderilerinizin zamanında ve güvenli bi şekilde teslimatı için lütfen aşağıdaki küçük ama efektif önlemleri dikkate alınız:
 
 TAŞIYICI tarafından taşınan bütün gönderiler için, gönderiniz AB içinde taşınıyor veya diğer serbest ticaret bölgelerne gönderiliyor olsa bile, TAŞIYICI konşimentosu üzerinde mallarınıza dair kesin, tam ve doğru bilgi veriniz.
 TAŞIYICI konşimento üzerinde, gönderen ve alıcıya ait tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz. Eğer ödeyen ve teslim alacak kişi, gönderen ve alıcıdan farklı ise tüm partilerin isim ve adres detayları eksiksiz doldurunuz.
 Gönderilerinizin ulaşım güvenliği için ilgili yeni ve mevcut ulusal ve uluslararası düzenlemelere ve yasal gerekliliklere uyunuz.
 Şüpheli malların/paketlerin kontrolü, gönderen isim ve adres detayları gönderinizin güvenliğine dair tüm konularda tedbirli ve dikkatli olunuz.

Nereden

Nereye

Gönderi Türü

Toplam Kg

Paket Sayısı

0850 480 34 440850 480 34 44
Bizi Takip Edin :